Zapraszamy na spektakl Adama Mickiewicza- DZIADY cz.II

Dziady2

Adam Mickiewicz

DZIADY cz.II

Inscenizacja,reżyseria-Arkadiusz Głogowski

Muzyka – Izabela Taraszkiewicz

Ruch sceniczny-Ewa Kliszewska

Obsada:

Gustaw- Mikołaj Krawczyk/Jeremi Chołodniuk

Guślarz- Arkadiusz Głogowski

Widmo (Pan)- Stanisław Biczysko

Dziewczyna- Karolina Michalik/Ewelina Ruszkin

Starzec- Jarosław Gruda

Aniołki- Gotard Głogowski, Tereska Piekarska

Kruk- Przemysław Skoczek

Sowa- Ewa Drzymała

Diva-Kinga T.Głogowianka

Sumienie-Izabela Taraszkiewicz

Chór- aktorzy amatorzy z Powiatu Otwockiego

Dziady jest to uroczystość obchodzona na cześc zmarłych przodków gdzie zastawia się miejsce rozmaitym jadłem , piciem i wywołuje się zmarłych. Nawiązując ty samym do dawnych obyczajów,również w Grecji za czasów homerycznych,w Skandynawii,na Wschodzie,… Lud wierzy ,że potrawami i napojem i spiewem przynosi ulgę duszom czyśćcowym.

W naszej inscenizacji ,zestawimy ze sobą postaci okresu staropolskiego z charakterami współczesnymi.Lud przychodzi na Dziady z problemami szukając ratunku . Postaci to żywe trupy,wampiry energetyczne,ale również celebryci,oligarchowie,prawnicy,lekarze,…Dziady moga być dla nich ratunkiem.

Gustaw –w tej roli Mikołaj Krawczyk-aktor (znany z Pierwsza Miłość,…wokalista) współczesny typ yuppies ,który wypalił się zawodowo,a także nie powiodło mu się w miłości(Diva) i popełnił samobójstwo.Przychodzi na „Dziady” aby zobaczyć ukochaną.Słysząc jej śpiew w finale,dołącza się wyjaśniając swój czyn.Premierowe wykonanie Upiora A.Mickiewicza jako utworu muzycznego!!! Połączenie klasyki Divy z brzmieniem rocka Gustawa ucieleśnia ich związek na nowo.

Diva(Pasterka)-w tej roli Kinga Głogowianka-aktorka(Pogoda na piątek,Na dobre i na złe,…) -doświadczona śpiewaczka,gwiazda,była prtnerką Gustawa ale zaptrzona w siebie nie traktowała zwiazku poważnie,wiedziała ,że jest on tylko chwilowy.Jednak po samobójstwie Gustawa gryzie ją sumienie.Wykonuje rzewną Arię.Premierowe wykonanie!!!

Widmo-w tej roli wybitny aktor Stanisław Biczysko (mistrz Słowa,asystent Tadeusza Łomnickiego)-prezes,oligarcha,kanalia-wplątał w ciemne interesy Kruka ,wykorzystał i doprowadził do śmierci Sowę,ptaki to osoby którym zrobił za życia wiele złego.

Dziewczyna-w tej roli Karolina Michalik -aktorka(msicale,Kariera Nikodema Dyzmy,Mały Ksąże…)piękna,ponetna,nastolatka,która rozkochuje w sobie mężczyzn,korzysta z ich bogactwa,lubi prezenty,pieniadze,ale porzuca za każdym razem i nie ma zamiaru wiązać się na stałe.

Dzieci-wtej roli 7 latkowie Gotard i Tereska-typ współczesnych dzieci ,których nie wolno karcić,rozpieszczonych przez rodziców,zaspokajane sa każdą zachcianką,są źle wychowywne,grają w gierki,na tabletach,przekonane są że życie to gra. Wydaje im się ,że są niesmiertelne.

Guślarz-w tej roli Arkadiusz Głogowski(aktor Pogoda na piątek,ojciec Mateusz,inne,inscenizator) jest medium,jasnowidz,bioenergoterapeuta.Potrafi rozmawiać z duchami.Mistrz ceremonii.

Starzec-w tej roli Jarosław Gruda (mistrz drugiego planu Wesele,Kronika Wypadków miłosnych,…) pomocnik,skrzywiony,nawiedzony,uwielbia Dziady,zafascynowany Guślarzem.

Sowa-w tej roli Ewa Drzymała (aktorka w Klanie)-była pracownica Pana,wypedzona na bruk. Zamarza z dzieckiem.

Kruk-w tej roli Przemysław Skoczek ( aktor Teatru Jaracza w Otwocku)-pracownik Pana,prawa ręka,wykorzystany,wyrzucony z pracy,wplątany w ciemne interesy.

oraz

Aktorzy Teatru Karta z Karczewa a także mieszkańcy Powiatu Otwockiego.

 

Zapraszamy!!!

IMG_7155

 IMG_7176

IMG_7184

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.