Kołbielszczyzna wczoraj i dziś

Stowarzyszenie Kultury Mazowsza wygrało konkurs, ogłoszony przez Gminę Kołbiel i Powiat Otwocki, na opracowanie i wydanie albumu pt: „Kołbielszczyzna wczoraj i dziś”.

Sufczyn 1970r. Karmienie konia owsemW albumie znajdą się fotografie prof. Mariana Pokropka z lat 1969-1971 obrazujące wsie i ich mieszkańców z terenu dzisiejszego powiatu otwockiego, mińskiego i garwolińskiego.

Znajdą się także zdjęcia z dawnych lat od dzisiejszych mieszkańców Ziemi Kołbielskiej a również zdjęcia współczesne wykonane przez Anetę Bartnicką, Jacka Kałuszkę i Andrzeja Kamińskiego. W albumie znajdą się też opisy i artykuły autorstwa dr Justyny Otwinowskiej, pracownika Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Roberta Bellera, dyrektora Publicznej Biblioteki Miejskiej w Otwocku, Anety Bartnickiej, nauczycielki Publicznego Gimnazjum w Kołbieli, Andrzeja Kamińskiego, pisarza a też rozmowa z prof. Marianem Pokropkiem, przeprowadzona przez Andrzeja Kamińskiego i Jacka Kałuszkę dla „Linii Otwockiej”.

Dluzew. Pranie w Swidrze przezWande SynoradzkaAlbum ukaże się drukiem w sierpniu w nakładzie 1000 egzemplarzy i formacie A-4.
Autor opracowania zwraca się do wszystkich tych osób, które posiadają w swoich domowych, rodzinnych archiwach fotografie z dawnych i dzisiejszych lat. Prosimy je kierować na adres emailowy: pandurmen@interia.pl albo adres pocztowy: Stowarzyszenie Kultury Mazowsza 05-430 Celestynów ul. Wąska 6. Najciekawsze będą opublikowane z podaniem nazwiska autora.
Andrzej Kamiński

Kopanie ziemniakow przez Aleksandra Krupe we wsiGlupiankaKieratBudynek mieszkalny zdobudowana stajnia Wladyslawa Radaszki wDluzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.